Square Flange Linear Motion Bushing Ball Bearing LMK LMK8UU LMK10UU LMK12LUU
Hot
General
ApplicationMachinery, Robotics
BrandMultiple brands
Bundle DescriptionN/A
ColorSilver
Compatible Equipment TypeCNC Milling Machine
Compatible withCNC Machines, 3D Printers
ConditionNew
Corrosion ResistantYes
Country/Region of ManufactureVarious
Custom BundleNo
DimensionsVaries
FeaturesHigh Precision, Smooth Operation
FinishSmooth
FlexibleNo
GTINDoes Not Apply
InstallationEasy
Length Tolerance+/- 1mm
Maximum Length1200mm
Minimum Length400mm
Modified ItemNo
MPNDoes Not Apply
Package Includes1x Smooth Rod
PackagingBox
PrecisionHigh
QuantitySingle
Rod Diameter 12mm
Rod Length400mm, 500mm, 1000mm, 1200mm